Kedves Látogató!
Szeretettel köszöntelek a virtuális recept világomban!
Az oldal egy receptgyűjtemény, amely a kipróbált receptjeimet az Édesanyám általi tanított sütemények ételek készítését tartalmazza.
Az oldalt azért hoztam létre, hogy régi és új recepteket mutassak be, hasznos tanácsokat adjak a sütéshez, főzéshez.
Sok sikert kívánok a receptek elkészítéséhez, és várom véleményeiteket az elkészített finomságokról!
Valamint ha van neked is kincstáradban olcsó, és finom recepted a hozzászólásoknál oszd meg itt velünk.
Köszönettel: Anikó
Karácsonyi finomságok, hagyományok és valami más...
Amennyire szeretik a karácsonyt a háziasszonyok, annyira rettegnek is tőle: bevásárlás, sütés, főzés – alig marad idő élvezni az ünnepet.
Néhány ötlettel és recepttel szeretnék most segíteni , elmondani, hogyan lehet kicsit megbolondítani a hagyományos fogásokat, és néhány olyan étel és vendégváró receptjet is ajánlok, amelyek különlegesek, finomak és laktatók.
A szenteste menüje;
Sok családban híven őrzik az ősi hagyományt, a halászlé-rántott hal-beigli hármasát. A rántott halat azonban készíthetjük egy kicsit másképpen. A prézlibe szórhatunk szezámmagot, vagy a halat panírozás előtt 1-2 órával bepácolhatjuk a következő fűszerkeverékkel: 1 teáskanál szárított bazsalikom, 1 teáskanál őrölt édes kömény, 1 teáskanál szárított petrezselyem, 1 mokkáskanál szárított citromhéj, 1 csapott mokkáskanál só. A fűszereket keverjük össze egy kis edényben, majd egyenletesen oszlassuk el a halszeleteken (kb. 1 kg halhoz elég, ha többet készítünk, növeljük arányosan a fűszerek mennyiségét.) A halat a rátapadt fűszerekkel együtt panírozzuk!
A rántott hal mellé jó szívvel ajánlom saját burgonyasaláta receptemet, melynél nem az arányok és a mennyiség a lényeg, hanem a készítés módja. Ahhoz, hogy 24-én estére finom legyen, 22-én kezdem el készíteni. A szokott módom megfőzöm a burgonyát héjában, ha kihűl, meghámozom. Vöröshagymát tisztítok és felkarikázom. Majd egy jó mély tálba elkezdem lerakni. Egy sor sűrűn rakott burgonyakarika, a tetejére hagyma karikák, majd só, ezt folytatom amíg elfogy a burgonya. A tetejére hagyma kerül. Majd hagyományos, ecetes, cukros salátalevet készítek, és felöntöm a lerakott burgonyát annyival, hogy jó ellepje, fedővel takarom, és beteszem a hűtőbe.
Másnap elkészítem a majonézes (tulajdonképpen tartár) mártást: tejfölből, kész majonézből, mustárral, sóval, kevés cukorral. A burgonyáról az utolsó cseppig (!) leöntöm a levet, majd összekeverem a tartármártással, (ha kevésre sikerül a mártás, készítsünk még, hogy jól befedje mindenütt a burgonyát), majd visszateszem a hűtőbe. December 24-én már csak annyi dolgom van vele, hogy – ha kell – átteszem másik tálba. Tökéletesen összeérik, a hagyma kellemetlen csípősségét, a gyomornak bántó illóanyagait kiöntöttük a lével, és egy finom, különleges, hagymás burgonyasalátát készítettünk a hal mellé. A maradék másnapra még finomabb!
A magyaros hagyományokat követő családoknál karácsonykor elmaradhatatlan a savanyú káposztával készült étel. Nálam a kedvenc a Töltöttkáposzta! A recepteket keresd a Menüél: Karácsonyi finomságok.
Kellemes, és hasznos olvasgatást kívánok mindenkinek!
|